24. 2. 2009

Daň z príjmu v Spojených štátoch je nezákonná

Celá diskusia vo Švajčiarsku o bankovom tajomstve a údajnom ustúpení Spolkovej rady, finančnej dozornej rady FINMA a banky UBS po vydieraní americkou justíciou vo veci úradnej pomoci kvôli kráteniu daní sa zakladá na úplne nesprávnej premise. A to tej, že existuje zákon, ktorý by ukladal Američanom povinnosť, platiť daň z príjmu. Taký zákon neexistuje! Ústava Spojených štátov dokonca zakazuje súkromnú daň z príjmu. Stíhanie občana za porušenia zákona kvôli kráteniu daní je teda nemožné. Ani Švajčiarsko teda nie je povinné v tejto veci povoliť americkým úradom nazrieť do údajov bankových klientov.

Tento celý príbeh sa zakladá na gigantickej lži a nepravdivej domnieke. Ústava hovorí, že zdaňovať sa smú len podnikateľské činnosti alebo preprava tovaru, nie súkromný príjem. Povinnosť platiť daň z príjmu je jeden z najväčších podvodov, aké vláda Spojených štátov vo svojej histórii uskutočnila. Už viac ako 100 rokov núti svojich občanov platiť daň z príjmu bez toho, aby v tejto veci existoval nejaký zákon. Táto "povinnosť" bola zavedená spolu s vytvorením súkromnej centrálnej banky Federal Reserve Bank v roku 1913. Globálna elita musela nájsť cestu, akou získať späť úroky z požičiavania peňazí štátu - vznikla teda nová daň. Daň z príjmu slúži v podstate výlučne ako poplatok FEDu za úroky. Pracujúci občania sa tak stali otrokmi súkromných centrálnych bankárov.

Keby sa súkromná inštitúcia FED, ktorá vydáva dolár, zrušila, a Spojené štáty by si vytvorili vlastné peniaze, neexistoval by dôvod pre platenie úrokov alebo pre vyberanie nezákonných daní na ich financovanie. Bez FED by teda neexistovali úroky, ktoré musí štát platiť za každý požičaný dolár, a štát by nemusel vyberať daň z príjmu, aby tieto úroky dokázal zaplatiť - zmizlo by teda aj otroctvo. Americký štát má dostatočné príjmy z podnikových, obratových a kapitálových daní, aby dokázal pokryť svoje výdavky.

Americký federálny daňový úrad IRS vymáha daň z príjmu pomocou zastrašovania a strachu, nie na základe zákona, ktorý by jej to dovoloval. Vyberanie tejto dane sa zakladá na nezákonnom výkone moci. Ľudia si len myslia, že musia platiť. Cítia sa byť zastrašovaní štátnym aparátom a sú bezmocní. Pritom je možné brániť sa. Existujú stovky súdnych prípadov, v ktorých federálny daňový úrad IRS obžaloval občanov kvôli kráteniu daní. Súd nasledovne vyzval IRS, aby predložil príslušný zákon k daniam z príjmu. Nepredložili ho, pretože žiaden neexistuje. Obžaloby boli odmietnuté a zrušené. Bez zákona nemôže existovať porušenie zákona.

Platenie dane z príjmu nie je povinné, ale dobrovoľné. Vytvára sa len dojem, že ju treba platiť. Existujú mnohí bývalí zamestnanci IRS, ktorí túto skutočnosť poznajú a preto daň z príjmu neplatia. Sú si vedomí toho, že ich pôsobenie v roli daňových úradníkov je protiprávne a využívajú túto výhodu sami pre seba. Keďže je táto skutočnosť pomerne známa, pýtam sa, prečo Švajčiarsko nepoužije tento právny argument? Ako môže americká justícia nútiť Švajčiarsko porušiť svoje bankové tajomstvo kvôli údajným kráteniam daní, keď v USA neexistuje žiaden zákon, ktorý by občanom ukladal povinnosť platiť daň z príjmu? Je to absurdné. "Pravdou je väčšinou pravý opak toho, čomu vo všeobecnosti veríme." (Preložené zo stránky Alles Schall und Rauch)
Komentár: Po vlastnom pátraní na internete a prečítaní viacerých komentárov, v ktorých užívatelia upozornili na fakt, že existuje zákon, ktorý občanom ukladá povinnosť platiť daň z príjmu (US Code Title 26), musím upozorniť na to, že tento článok a informácie v ňom treba brať s rezervou. Samozrejme, existuje množstvo kritikov dane z príjmu, ktorí poukazujú na rôzne súdne spory, prešľapy ako aj nepresnosti a nezrovnalosti v ústave a zákonoch. Nezaoberal som sa touto problematikou ale do takej miery, že by som bol schopný povedať, ktorá strana má pravdu - možno disponujú zástancovia jednotlivých "táborov" informáciami a argumentami, ktoré som doteraz nevidel alebo nečítal. Každý, koho táto téma zaujíma, by si mal vytvoriť vlastný názor podľa dostupných materiálov a informácii v literatúre ako aj na internete a zvážiť argumenty oboch strán.

5 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

Poďme naspäť k Donu, pozrieť sa, kde je pravda :)citizen

Pedrol povedal(a)...

Všeobecná daň z príjmu bola v USA schválená 3.5.1913. Viď R. Higgs Politická ekonomie strachu str. 100, kapitola: Daň z příjmu: od protiústavnosti k úplnému víťezství. Článok je chybný.

Balla povedal(a)...

Áno, zistil som medzičasom, že táto vec nie je úplne vyjasnená. Pridal som na koniec článku komentár.

Anonymný povedal(a)...

Je to blbost, v ustave spojenych statov nikde nie je napisane ze dan z prijmu je dobrovolna, alebo zakazana. Oslobodeny od platenia dane su iba indiany. Dokonaca som nasiel na internete aj konkretny zakon, ktory uplatnuje platenie dani atd.

Anonymný povedal(a)...

communities Take a piece of me